fbpx

Event Info

Wieczernik Kościoła Akademickiego KUL
The Breslin

Spodobało się Panu ukochać, wybrać i powołać około 10 lat temu, w roku 2007 mała trzódkę: "Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo". (Łk 12,32) . Jest nas około czterdziestu osób, małżeństwa, rodziny z dziećmi i osoby rozeznające swoje powołanie. W większości wyrośliśmy ze wspólnoty odnowy w Duchu Świętym działającej przy Duszpasterstwie Akademickim KUL i to jest nasze naturalne środowisko, tam się spotykamy, działamy, naszymi duszpasterzami są tutejsi ojcowie jezuici obecnie o. Rafał Sztejka SJ.

 

Po kilku latach istnienia Bóg nadał nam imię Lew Judy: „Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy!” (Ap 5,5). W tym imieniu Pan obdarzył nas charyzmatem burzenia murów: „ I rzekł Pan do Jozuego: «Spójrz, Ja daję w twoje ręce Jerycho wraz z jego królem i dzielnymi wojownikami. Wy wszyscy, uzbrojeni mężowie, będziecie okrążali miasto codziennie jeden raz. Uczynisz tak przez sześć dni. Siedmiu kapłanów niech niesie przed Arką siedem trąb z rogów baranich. Siódmego dnia okrążycie miasto siedmiokrotnie, a kapłani zagrają na trąbach. Gdy więc zabrzmi przeciągle róg barani i usłyszycie głos trąby, niech cały lud wzniesie gromki okrzyk wojenny, a mur miasta rozpadnie się na miejscu i lud wkroczy, każdy wprost przed siebie».” Joz 6, 2-5 Dar ten realizujemy uwielbiając Pana i obmadlając powierzone intencje oraz posługując modlitwą wstawienniczą.
We wspólnocie posługujemy w diakoniach: uwielbienia, rozeznania, modlitwy wstawienniczej, ewangelizacji i nauczania oraz diakonii mężczyzn.
Spotykamy się raz w tygodniu, naszą stałą posługą jest comiesięczna modlitwa uwielbienia w kościele akademickim KUL.
Bycie we wspólnocie jest dla nas drogą duchowego rozwoju, co roku staramy się wyjeżdżać na wspólnotowe rekolekcje, dbać o spotkania formacyjne oraz drogą służby- przygotowując osobydorosłe do sakramentu bierzmowania,sami hojnie obdarowani, pragniemy dzielić się doświadczeniem Boga żywego, który ożywia, uzdrawia, umacnia i godzien jest wszelkiej chwały.


Kiedy i gdzie się spotykamy: każdy piątek 18.30 sale Centrum Transferu Wiedzy KUL CTW-216 i CTW- 219 (równolegle z nauczeniem dla osób dorosłych odbywa się katecheza dla dzieci).
Pierwszy piątek miesiąca - comiesięczne Uwielbienie Kościół Akademicki KUL 20.00, spotkanie otwarte
I raz w miesiącu spotkania Diakonii- spotkania zamknięte dla członków wspólnoty

Pasterz:
o.Rafał Sztejka SJ
Lider:
Imię i nazwisko: Anna Maśny


https://www.facebook.com/DAKUL.LewJudy/


Książka: Anioł ze stygmatami zatrzymał się w moim domu