Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z życia wspólnot w Archidiecezji Lubelskiej

Warsztaty modlitwy wstawienniczej - kurs podstawowy

Warsztaty adresowane są do osób posługujących modlitwą wstawienniczą bądź pragnących przygotować się do tej służby. Ta odpowiedzialna posługa, wymaga przygotowania. Kurs podstawowy dostarcza potrzebnej wiedzy, aby skutecznie zacząć modlić się wstawienniczo. Dla osób, które w przyszłości zechcą kontynuować formację wstawienników przygotowujemy warsztaty pogłębiające.

miejsce: teren miasta Lublin, szczegóły podamy wkrótce na podany w procesie rejestracji e-mail oraz drogą smsową

Modlitwa wstawiennicza jest ważną częścią posługi Odnowy w Duchu Świętym. Grupy, które odkrywają ją jako swój charyzmat, realizują swoją misję poprzez działania skoncentrowane wokół niej – np. modlą się w szpitalach, więzieniach, za miasto. Jest ona ważną częścią życia wspólnoty, nawet zanim przyjmie formę konkretnej posługi.

W grupach Odnowy modlitwa wstawiennicza jest czymś zwyczajnym – to stały element spotkania modlitewnego. Pomaga ona uczestnikom w otwarciu się na działanie Boga. Dzięki niej mogą oddać Mu troski, z jakimi przychodzą na spotkanie.

Modlitwa wstawiennicza może być też odpowiedzią na Słowo Boże, które wzywa nas na przykład do większej miłości, wolności czy przebaczenia. Wtedy prosimy Boga o te łaski. 

Forma tej modlitwy nie ma większego znaczenia – czasem kładziemy rękę na osobie stojącej obok i modlimy się za nią, czasem robimy to w trzyosobowych grupkach, innym razem całe zgromadzenie modli się za tych, którzy klękają poruszeni słowem poznania lub proroctwem. A skoro nie forma jest tu najważniejsza – to w takim razie co? Najważniejszy jest Bóg przychodzący tam, „gdzie dwóch albo trzech jest zebranych z Jego imię” i moje przyznanie się do tego, że potrzebuję Jego pomocy.

Szczegóły wydarzenia

Data 14-04-2018 9:00
Zakończenie wydarzenia 14-04-2018 15:30
Zarejestrowanych 32
Dostępne miejsca 68
Zakończenie rejestracji przez internet 08-04-2018 0:00
Cena / os. 20.00zł
Udostępnij wydarzenie: